info@hidrosesana.lv
Kopšana 

Laistīšana:
24 stundas pēc hidrosēšanas ir laiks jaunā mauriņa laistīšanai. Tas jāuztur mitrs pastāvīgi. Laistīšanai jāizmanto speciālās zālājam paredzētās laistīšanas ierīces. Zālāju nevajadzētu laistīt ar šļūteni, jo spēcīga ūdens strūkla var to izskalot un sabojāt. Zālāju ieteicams laistīt 2 reizes dienā no rīta un vakarā apmēram 20 – 30 minūtes.

Mēslošana:
Minerālmēsli jau tiek pievienoti hidrosēšanas laikā. Tie nodrošina zālāja barošanu dīgšanas un augšanas procesā.
4 nedēļas pēc zālāja iesēšanas vajadzētu sākt pastāvīgu papildus mēslošanu ar tam paredzētajiem minerālmēsliem.
Pirmo 45 dienu laikā pēc hidrosēšanas nedrīkst lietot nezāļu iznīcināšanas līdzekļus.

Zālāja pļaušana:
Jauno zālāju vajadzētu sākt pļaut, kad tā asni ir sasnieguši  7-10cm garumu.
Pļaujot zālāju, nevajadzētu to apgriezt vairāk kā par 1/3 no tā garuma, turklāt pļaujmašīnas asmeņiem jābūt asiem, lai zālājs netiktu sabojāts.
Ieteicamais zāles garums, lai uzturētu kvalitatīvu mauriņu, ir aptuveni 7 cm.  Tas izveidos dziļāku sakņu sistēmu, kas savukārt veidos veselīgu velēnu. Tā  būs noturīgāka pret dažādām slimībām un kukaiņiem.

Zālāja pļaušana

Nezāles:
No nezālēm pilnībā izvairīties neizdosies, jo tās jau ir zālāja sēklās, kā arī tiks ienestas ar putnu izkārnījumiem un vēju, taču ar tām var veiksmīgi un vienkārši cīnīties, laistot, pļaujot un mēslojot zālāju. Veselīgs zālājs pats izkonkurēs un iznīcinās nezāles.

Audzēt un kopt zālāju kopumā nav grūts darbs, ja tiek ievērotas mauriņa pamata prasības - ŪDENS, SAULE un BARĪBAS VIELAS.

Ja jūs apgādāsiet savu zālāju ar šīm lietām vajadzīgajos daudzumos un īstajā laikā, varēsiet būt lepns par savu mauriņu.

 
BESTLAND, hidrosesana, zalaja sesana un apzalumosana.